Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL Tanıtımı Yapıldı

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL Tanıtımı Yapıldı

Akıllı telefon piyasasında önemli bir yer eden google yeni modeli Pixel 3 XL geçtiğimiz günlerde satışassunmuştu. Kendi markası altında telefon da satışa sunan Google, yeni model ailesini güncelledi. İki yıldır telefonlarını Pixelailesi adı altında üreten marka yeni ürünlerini bu akşam ABD'nin New Yorkşehrinde düzenlenen bir etkinlikle tanıttı.

Google Pixel 3 ve Google Pixel 3 XL modellerini tanıtan markada ailenin küçük üyesinin özelliklerine göz atıyoruz. Google Pixel 3 modeli 5.5 inçlik Full HD OLED HDR bir ekrana sahip. Snapdragon 845işlemciden güç alan telefon arka yüzeyde kullanılan cam malzeme sayesinde kablosuz olarak (bu aileye ilk kez gelen bir özellik) şarj edilebiliyor. Adreno 630GPU kullanan cep telefonu 4 GB RAM, 64 ya da 128 GB depolama seçenekleri ile satışa sunulacak. Telefonda 3430 mAh pil bulunuyor ve 18 Watt hızlı şarj teknolojisini destekliyor.

18:9 ekran oranı bulunan telefonun piksel yoğunluğu ise 443 ppi olarak açıklandı.

Telefonun kamera özellikleri ise markanın tek kamera modülü ısrarından vazgeçmediğini görüyoruz. Ana kamera 12.2 Megapiksel çözünürlük ve f/1.8 diyafram açıklığı sunarken, telefonun ön kamerası ise dual teknolojisine sahip. İki adet 8 Megapiksel çözünürlük sunan ön kamera f/1.8 ve 1/2.2 diyafram değeri sunuyor. Telefonun ana kamerası 4K 60 fps video kayıt edebiliyor.

Yurtdışı başlangıç fiyatı 799 dolar olarak açıklanan telefonun Türkiye'de resmi olarak satılmayacağını söylemekte fayda var. Zira bugüne kadar hiçbir Google telefonu Türkiye'de resmi olarak satılmadı. Pixel 3 için de durum aynı olacak

Yorum Gönder

0 Yorumlar