Huawei Mate 20 İçin 1TB'lık Yedekleme Sürprizi! Huawei Mate 20 İçin 1TB'lık Yedekleme Sürprizi!

Huawei Mate 20 İçin 1TB'lık Yedekleme Sürprizi!

Huawei 16 Ekim’de Londra‘da yaptığı tanıtımla, merakla beklenen Mate 20ailesini gözler önüne serdi. Ancak Çinli şirket Mate 20 almak isteyenler için bir de sürpriz yapmışa benziyor.

Firma tarafından tanıtılan Nano SD kart yuvası yeniden akıllı telefonlarda arttırabilir hafıza dönemini başlatmış oldu. Ancak Huawei belli ki bunu yeterli görmemiş.

Akıllı telefon devrinin ilk dönemlerinde SDkartın hakimiyeti vardı. Telefonun dahili hafızasıyla yetinemeyenler SD kartlara koşuyordu. Daha sonra incelen, pil boyutu büyüyen ve açılamayan gövdelere SDkartlar büyük gelmeye başladı.

Nano SD kartlarla yeniden bu devrin kapıları açılmış oldu. Ancak Huawei bunun da bir adım ötesine geçmenin peşinde.

İşte bu yeni depolama aygıtıyla birlikte telefonda bulundurmak istemediğiniz dosya, resim ve videoları güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Üstü su geçirmez bir kumaşla kaplı olan sürücü, aynı zamanda telefonunuz için kablosuz şarj imkanı da sunuyor. Kötü haber ise cihazın yeni tanıtılan 40W SuperCharge teknolojisini desteklemiyor olması.

Şu an için cihazın sadece Mate 20 ailesiyle birlikte çalıştığını söyleyelim. Huawei ise ileride diğer telefon modelleri içinde cihazın güncelleneceği müjdesini verdi.

Peki ama bulut çözümlerinin bu kadar yaygınlaştığı günümüzde böyle bir donanıma ne kadar ihtiyaç var? Doğrusu bulut çözümleri ne kadar güvenilir gözükse de, son kullanıcı için iCloud ve benzeri skandallar buluta olan güveni sarstı.

Huawei‘de belli ki bulut çözümlerinde yaşanan bu güvenlik açıkları nedeniyle, donanımsal bir yatırım yapmayı daha uygun görmüşe benziyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar