Huawei Mate 20'nin Basın Görselleri Ortaya Çıktı Huawei Mate 20'nin Basın Görselleri Ortaya Çıktı

Huawei Mate 20'nin Basın Görselleri Ortaya Çıktı

16 Ekim'de Londra'da düzenleyeceği bir etkinlikle tanıtacağı Mate 20 ve Mate 20 Pro ailesi ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de ailenin küçük üyesi olacak Mate 20'nin basın görselleri ortaya çıktı.

Ortaya çıkan fotoğraflara göre önceki görsellerde olduğu gibi Mate 20 modelinin ön yüzünde küçük ve su damlasına benzeyen bir çentik bulunuyor. Telefonun ön yüzünde dikkat çeken bir diğer detay ise çerçevesinin neredeyse bulunmuyor olması. Özellikle yan çerçevesi adeta sıfırlanmış olan Huawei Mate 20'nin üst ve alt yüzlerinde de fazla bir boşluk yok.

Telefonun arka tarafında ise 3 kamera ve 1 LED'den oluşan kare şeklinde tasarım yer alıyor. Mate 20'nin arka yüzünde parmak izi okuyucunun bulunmaması akla ekrana gömülü bir parmak izi okuyucu olabileceğini getiriyor. Ancak parmak izi okuyucudan tamamen vazgeçme durumu da olabilir.

Mate 20'nin bilinen özelliklerine bakacak olursak: 6.3 inç büyüklüğünde 2244 x 1080 piksel çözünürlüğünde bir ekran, Kirin 980 işlemci, 4000 mAH pil gibi özellikler öne çıkıyor. Kablosuz şarj desteği de bulunacak olan telefonun Avrupa fiyatınin 750-800 euro civarında olması bekleniyor. Telefon Türkiye'ye geldiğinde 6-7 bin TL aralığında bir fiyata sahip olacağını bekliyoruz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar