Nokia 7.1 Plus'ın Performans Raporu Ortaya Çıktı

Nokia 7.1 Plus'ın Performans Raporu Ortaya Çıktı

Bazı akıllı telefonlarını Çin ve global pazarda farklı isimler ile satışa sunan HMD Global tarafından önümüzdeki hafta tanıtımı gerçekleştirilmesi beklenilen Nokia 7.1 Plus modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Çin pazarında Nokia X7 olarak tanıtılması beklenilen akıllı telefonun tasarımı ve teknik özellikleri daha önce ortaya çıkmıştı. Geekbench performans testinde görülmesi ile birlikte akıllı telefonun işlemcisi doğrulanmış oldu.

Geekbench’in tek çekirdek testinden 1827 puan, çoklu çekirdek testinden ise 5937 puan alındı. 6 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip versiyon ile yapılan testte bu puanların alınmasını sağlayan işlemci Qualcomm Snapdragon 710.

10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen, sekiz çekirdekli bir işlemci olan SD710, 2.2 GHzseviyesine ulaşabiliyor. Sekiz adet özelleştirilmiş Kryo 360 çekirdeğinin yer aldığı işlemci, Adreno 616 GPU‘ya ve X15 LTE modeme ev sahipliği yapıyor.

Nokia’nin yeni akıllı telefonunun Android8.1 Oreo ile çalıştığı görülüyor. Ancak, güncelleme konusunda oldukça başarılı bir geçmişe sahip olan şirketin Android 9 Pie’yi yıl sonuna kadar bu cihaz ile buluşturacağı belirtiliyor.

6.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması beklenilen Nokia 7.1 Plus, ZEISS’in geliştirdiği kameralar ile donatılacak. Cihazın arkasında 13 Megapiksel + 12 Megapiksel, ön kısmında ise 20 Megapiksel kamera yer alması bekleniyor.

Nokia 7.1 Plus’ın tanıtıldıktan sonra uluslararası pazarlarda ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil. Zira, HMD Global’in ilk etapta Nokia X7 olarak tanıtacağı bu akıllı telefonu, iki – üç ay boyunca Çin’e özel yapacağı biliniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar