Samsung Galaxy Note 9 Yeni Güncelleme İle Dahada Güvenilir Olacak! Samsung Galaxy Note 9 Yeni Güncelleme İle Dahada Güvenilir Olacak!

Samsung Galaxy Note 9 Yeni Güncelleme İle Dahada Güvenilir Olacak!

Samsung amiral gemisi Galaxy Note 9 için yeni bir güncelleme yayınlandı. Birkaç ay sonra Android Pie sürümüne kavuşacak olan bu akıllı telefon için yayınlanan güncellemenin odak noktasında güvenlik ve performans var.

67.5 MB boyutundaki bu güncellemeyi yükledikten sonra cihazın yazılım sürüm numarası N960FXXS2ARJ4’e yükseliyor. Güncelleme notlarında sadece Ekim ayı güvenlik yamalarının eklendiği belirtiliyor.

Ekim ayı güvenlik yaması ile birlikte Android işletim sisteminde tespit edilen 2 kritik güvenlik açığı ve Samsung’un kendi yazılımlarında tespit edilen 11 açık kapatılıyor. Bunun yanı sıra parmak izi okuyucuyu aşmak için saldırganların rastgele denemeler yapması engelleniyor.

Tabi, bunların yanı sıra sistem performansını ve kullanım deneyimini iyileştirecek bazı ince ayarlara yer veriliyor. Güncellemenin kısa bir süre içerisinde tüm dünya genelinde ve ülkemizde bulunan cihazlara ulaşması bekleniyor.

Galaxy Note 9 sahipleri Ayarlar > Yazılım Güncellemeleri yolunu takip ederek güncellemenin gelip gelmediğini kolayca kontrol edebilirler. Güncellemeyi yükleyecek olanlara bir Wi-Fi ağına bağlı olmalarını ve cihazlarının en az yüzde 50 şarja sahip olmasını tavsiye ediyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar