Samsung Galaxy S10 Dahili Depolamada Çağ Atlayacak! Samsung Galaxy S10 Dahili Depolamada Çağ Atlayacak!

Samsung Galaxy S10 Dahili Depolamada Çağ Atlayacak!

Samsung’un birkaç ay sonra kullanıcılar ile buluşturacağı yeni amiral gemisi Galaxy S10hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Başta ekrandan parmak izi olmak üzere birçok yenilikle karşımıza çıkacak olan Galaxy S10 özellikle üst seviye performansı ile göz dolduracak.

İşlemci tarafında yapılan geliştirmelerin yanı sıra performansın ikiye katlandığı bir diğer alan depolama olacak. Zira, amiral gemisi akıllı telefonların 4K çözünürlükte 60 fps video çekmeye başladığı günümüzde, depolama birimlerinin yüksek okuma ve yazma hızlarına sahip olması gerekiyor.

Bu kapsamda Ocak ayında duyurulan UFS 3.0 depolama standardını Samsung’un yeni amiral gemisinde göreceğiz. Tek şeritte 23.2 Gbps ile UFS 2.1’e kıyasla iki kat daha fazla bant genişliği sunan UFS 3.0, aynı zamanda 2.5V ile UFS 2.1’e göre daha az güç tüketiyor.

UFS 3.0 ile birlikte aynı çip boyutunda iki kat daha fazla hızlı ve daha yüksek kapasiteli bir depolama çözümü sunuluyor. Bu sayede önümüzdeki yıllarda 1 TB dahili depolamaya sahip olan akıllı telefonları görebileceğiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar