Samsung'dan Süper Hızlı Akıllı Telefon Geliyor! Samsung'dan Süper Hızlı Akıllı Telefon Geliyor!

Samsung'dan Süper Hızlı Akıllı Telefon Geliyor!

10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemcilerin yaygınlaşması ve 7 nm işlemciden güç alan telefonların satışa sunulmaya başlanması ile birlikte günümüzde akıllı telefonlar performans konusunda oldukça yeterli seviyeye geldi. RAM ve depolama tarafında yaşanan gelişmeler ile süper hızlı akıllı telefonlar için müjdeli haber verildi.

Önümüzdeki dönemde LPDDR5 RAM ve UFS 3.0 standardında depolama ünitelerini akıllı telefonlarında kullanacağını duyuran Samsung böylece süper hızlı telefonların müjdesini vermiş oldu. Günümüzde piyasada olan birçok akıllı telefonun depolama standardı UFS 2.1.

UFS 3.0 ile birlikte aynı çip boyutunda iki kat daha fazla hızlı ve daha yüksek kapasiteli bir depolama çözümü sunuluyor. Bu depolama birimlerinin yer aldığı akıllı telefonlar 2019 yılında karşımıza çıkacak. İlerleyen yıllarda ise depolama kapasitesi 1 TB‘a ulaştırılacak.

LPDDR5 RAM’lerin üretimi ise 2020 yılında başlayacak. Bu RAM’lerin 51.2 GB/s bant genişliği, mevcut RAM’lere kıyasla iki kat daha yüksek. Yani, RAM tarafında akıllı telefonların performansı iki kat artacak. 5G’nin hayatımıza gireceğini dikkate aldığımızda, önümüzdeki yıllar akıllı telefon sektörü için oldukça heyecanlı olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar