Xiaomi Mİ Mix 3 Ortaya Çıktı Xiaomi Mİ Mix 3 Ortaya Çıktı

Xiaomi Mİ Mix 3 Ortaya Çıktı

Xiaomi’nin yaklaşmakta olan yeni amiral gemisi Mi Mix 3 hakkında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. Yaşanılan son gelişme ile Mi Mix 3, Xiaomi’nin sözcüsü Donovon Sung‘un Twitter paylaşımında yeniden gün yüzüne çıktı.

Oldukça ince ve zarif tasarımı ile ön plana çıkan Xiaomi Mi Mix 3 için henüz resmi tarih açıklanmadı. Ancak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan detayları göz önünde bulundurduğumuz zaman, yeni amiral gemisinin önümüzdeki haftalarda tanıtılacağı ön görülüyor.

Akıllı telefonlarda çerçevelerden kurtulmamıza ön ayak olan Mi Mix serisi, son üyesiyle heyecan uyandırıyor.

10 nm üretim süreci ile üretilen Snapdragon 845 işlemcisinden gücünü alacak olan akıllı telefona, grafik tarafında gerekli olan gücü ise Adreno 630‘ GPU verecek.

Mi Mix 3 modelinde bu işlemciye ise 6/8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı eşlik edecek. Tabi, microSD kart ile bu depolama alanı kolayca artırılabilecek.

Ekran kasa oranı ile kullanıcıların beğenisini kazanacak olan amiral gemisi, 6.4 inç boyutundaki AMOLED bir ekranın üzerine kurulacak.

Oppo Find X modelinden aşina olduğumuz kızaklı kamera tasarımı ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan modelin arkasında ise 16 ve 13 Megapiksel olmak üzere çift kamera kurulumu bulunuyor.

Parmak izi okuyucu bulunmayan cihazda, kilit açma işlemini 3 boyutlu yüz tarayıcı üstleniyor. Bu biyometrik doğrulama özelliği ön kamera ile bütünleşik şekilde çalışıyor.

3 boyutlu yüz tarayıcısı ile gelecek olan modelin ön tarafından ise kullanıcıları 20 Megapiksel değerindeki bir kameranın karşılayacağını da görmekteyiz.

Tasarımı ve teknik özelliklerinin haricinde yeni amiral gemisi fiyatıyla da oldukça dikkat çekiyor. Geçtiğimiz aylarda Xiaomi’nin çevrimiçi mağazasında görünen Mi Mix 3‘ün 8 GB RAM + 128 GB dahili depolama alanına sahip olan modelinin 452 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacağını da gözlemlemiştik.

Yorum Gönder

0 Yorumlar