Yeni Mac Mini Tanıtımı Yapıldı Yeni Mac Mini Tanıtımı Yapıldı

Yeni Mac Mini Tanıtımı Yapıldı

Uzun bir süredir adeta Apple tarafından unutulan bir cihaz olan Mac Mini, nihayet yenilendi. Apple'ın 30 Ekim etkinliğinde tanıttığı cihazlardan biri olan Mac Mini, hem donanım anlamında güncellendi hem de tasarımı daha modern çizgilere kavuştu.

Apple adeta uzun süredir ihmal ettiği bu cihazı sağlam donanım özellikleriyle geri getirmeye karar vermiş. Öncelikle işlemci tarafında i3, i5 ve i7 seçeneklerinin bulunduğu belirtelim. En fazla 64 GB RAM ile donatılabilen bilgisayar, aynen MacBook Air 2018'de olduğu gibi T2 güvenlik çipi sayesinde güvenlik sorunlarına çare buluyor.

Depolama seçeneği olarak 2 TB'a kadar kapasite sunan Mac Mini, üzerinde birçok bağlantı yuvasına da sahip. Bunlar arasında Thunderbolt bağlantısı bulunuyor. Bu bağlantı sayesinde 4K ve 5K ekranlara bağlanabilen bilgisayar görüntü aktarımı yapabilecek.

8 GB RAM ve Core i3 işlemciye sahip modelinin fiyatı 799 dolar olarak açıklandığı Mac Mini bilgisayarların önümüzdeki günlerde Türkiye pazarında da satışa sunulması bekleniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar