16 Kameralı LG Telefonu Geliyor 16 Kameralı LG Telefonu Geliyor

16 Kameralı LG Telefonu Geliyor

Telefonlarda kamera sayısı giderek artarken üreticiler de sürekli yenilik peşinde koşuyor. Bunlardan biri olan LG, şimdi de 16 kameraya sahip bir kamera modülünün patentini aldı.

ABD'de alınan patente göre LG'nin bu yeni teknolojisi birden fazla kamerayı kullanıp çok daha iyi fotoğraf çekmeye olanak sağlıyor. Ayrıca bu kameralar 3 boyutlu görüntü oluşturma konusunda da yardımcı olacak.

Patenteki çizimlere göre kameralar arka yüzde yer alacak ve 4'erli şekilde dizilmiş olarak bulunacak. Elbette bu telefonun ön kamerasının da bulunacağını belirtelim. Bu 16 kameranın ne kadar işe yarayacağı ayrı bir konu. Öte yandan bu patentin alınmış olması 16 kameralı telefon üretileceği anlamına gelmiyor. 

Günümüzde üreticiler en çok 4 modüllü kameraya sahip telefonlar üretiyor. Yakın bir zamanda duyurulması beklenen Nokia 9'un 5 kameraya sahip olacağı da iddialar arasında yer alıyor.

Ancak LG'nin kamera sayısını artırmak yerine telefonlarını biraz daha iyi hale getirmeye çalışması daha mantıklı bir hareket olacak gibi görünüyor. Zira özellikle güncelleme konusunda eskisi gibi hızlı olmayan marka, kullanıcılarından ciddi şikayetler alıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar