Apple İOS 12.1.1 Beta 2'yi Yayınladı Apple İOS 12.1.1 Beta 2'yi Yayınladı

Apple İOS 12.1.1 Beta 2'yi Yayınladı

Geçtiğimiz hafta ilk sürümü yayınlanan güncelleme, bu hafta ikinci sürümü ile yayında. Beta 2 sürümü geliştiricilere sunulmaya başlandı. Ayrıca beklenen bir detay olarak, son sürüm beta programı içerisinde yer alan herkes tarafından OTA şeklinde indirilebiliyor.

Yeni işletim sistemi ara versiyonunda göze çarpan ilk değişiklik FaceTime Live Photos özelliği. Bilindiği gibi bu özellik iOS 12 güncellemesi ile kaldırılmıştı. Ancak kullanıcılardan yoğun talep gelmiş olacak ki iOS 12.1.1 Beta 2’yle geri getirildi.

Bu özellik ile FaceTime üzerinden görüşme yapılırken ekrandan görüntü almak mümkün oluyor. Elbette özelliğin, öncelikle Ayarlar bölümünden aktif edilmesi gerekiyor. Bunun için Ayarlar > FaceTime > Live Photos yolunu izleyerek bu ayarı açmak yeterli oluyor. Unutmadan özelliğin kullanılabilmesi için her iki Apple cihazında da iOS 12.1.1 Beta 2sürümünün yüklü olması gerektiği görüldü.

Diğer yandan yeni sürüm ile FaceTime uygulamasında bazı değişiklikler yapılmış durumda. Uygulama içinde bazı simge ve efektlerde farklı tasarımlar geliştirildiğini söylemek mümkün. Son olarak test süreci hala devan eden versiyonunun hangi cihazlar tarafından desteklendiğini gösteren liste aşağıdaki yer alıyor.

iOS 12.1.1 Beta 2'yi destekleyen cihazlar ise şöyle olacak;

iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad 9.7, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPod touch 6th, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6/6 Plus, iPhone 6s/6s Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8 Plus, iPhone X

Yorum Gönder

0 Yorumlar