Cep Telefonlarında Taksit Sayısı Yükseltildi Cep Telefonlarında Taksit Sayısı Yükseltildi

Cep Telefonlarında Taksit Sayısı Yükseltildi


Geçtiğimiz günlerde taslak olarak yapılan düzenleme yürürlüğe girdi ve 31 Ocak 2109'e kadar banka kredisi ile satın alınan cep telefonlarında vade sayısı 6 aydan 12 aya çıkarıldı. Ancak düzenleme sadece Ocak ayı sonuna kadar geçerli olacak.

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin 12/A maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan "cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz" ibaresi "tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk lirasına kadar olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 12 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk lirasının üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz" şeklinde değiştirildi.

Aynı yönetmeliğe geçici 4'üncü madde eklenerek, "Fiyatı 3 bin 500 Türk lirasının üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 6 ay olan vade sınırı 31 Ocak 2019'a kadar 12 ay olarak uygulanır." ifadelerine yer verildi.

Uzun lafın kısası cep telefonlarında fiyatı 3 bin 500 TL ve üzeri cihazlarda banka kredili satın alımlarda 6 ay olan vade sınırı Ocak ayı sonuna kadar 12 aya çıkarıldı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar