İşte Samsung'un İlk Katlanabilir Akıllı Telefonu (Video) İşte Samsung'un İlk Katlanabilir Akıllı Telefonu (Video)

İşte Samsung'un İlk Katlanabilir Akıllı Telefonu (Video)

Uzun süredir hakkında bazı bilgilerin sızdığı katlanabilir Samsung telefon modeli ile ilgili ilgi görüntü geldi. Samsung, ABD'nin San Francisco şehrinde düzenlediği geleneksel geliştiriciler konferansında katlanabilir ekranlı ilk telefonunu görücüye çıkardı. Şimdilik prototip aşamasında olan modelin önümüzdeki yılın ilk aylarında piyasaya sürülebileceği de açıklandı.

SDC yani Samsung Geliştirici Konferansı'nda tanıtılan yeni ekran teknolojisi firma tarafından 'infinity flex display' yani 'sonsuz esnek ekran' olarak tanımlanıyor. Kullanıcılara bir telefon rahatlığını tablet ya da bilgisayar büyüklüğünde bir ekranla vermeyi hedefleyen katlanabilir ekran teknolojisi birçok firma tarafından geliştirme aşamasında. Bu teknolojinin halen Huawei, LG ve benzeri markalar tarafından geliştirildiği biliniyor.

Konferansta gösterilen prototip modelde ekran açıldığında iki kat büyüklüğünde tablet benzeri bir cihaz haline gelen ürün, kapandığında küçük ekranlı bir telefona dönüşüyor. İşte Samsung'un konferans sırasında kısa bir süre de olsa tanıttığı katlanabilir ekranlı telefon:

Kısa bir süre sunumu yapan yetkilinin elinde görülen telefonun halen geliştirme aşamasında olduğu açıklandı. Birçok potansiyeli beraberinde getiren katlanabilir telefonlar önümüzdeki yılların popüler trendi olacak gibi görünüyor. 

Katlandığında 4 inçlik biraz küçük bir telefon olan ürün, açıldığında ise 7.3 inçlik bir tablete dönüşüyor. Prototip telefon modelinin ağırlığının 200 gram olduğu da açıklandı. Bu ağırlık değeri günümüz büyük ekranlı telefon modellerinden çok da fazla değil. Konferansta tanıtılan esnek ekran teknolojisinin önümüzdeki aylarda seri üretim sürecine dahil olacağı da belirtiliyor. 

Öte yandan etkinliğe katılan Googleyöneticilerinden David Burke ise firmanın katlanabilir ekranlı telefonlar için destek çalışmalara başladığını belirtti. Yani Google da Android işletim sisteminin bu teknolojiyi desteklemesi için çalışmalara başlamış durumda.

Yorum Gönder

0 Yorumlar