Nokia 8.1'in Teknik Özellikleri Netlik Kazandı Nokia 8.1'in Teknik Özellikleri Netlik Kazandı

Nokia 8.1'in Teknik Özellikleri Netlik Kazandı

Yakın zaman içerisinde pazara giriş yapacak olan Nokia 8.1 tüm detayları ve sızan yeni görseli ile ortaya çıktı. Uzun zamandır sır gibi saklanan modelin özelliklerini yazımızın devamında görebilirsiniz.

Nokia 8.1 Özellikleri ile dikkat çekti. Nokia 8.1, Nokia X7 modelinin uluslararası versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca tasarım olarak da yine Nokia X7’ye çok benziyor. Modelin sızan görselinde ön panelin geniş bir çentik bulundurduğu görülüyor. Ayrıca parmak izi sensörü arka panelde yer alıyor.

Şık ve etkili bir tasarıma sahip olan model, hız ve performansını Snapdragon 710işlemcisinden alıyor. Bunun yanında farklı depolama seçenekleri ile gelen cihazın 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ve 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı şeklinde iki farklı alternatif sunacağı kaydediliyor. Depolama alanı ve RAM özelliklerine göre fiyatta da değişim meydana geleceğini düşünmek mümkün.

3500 mAh pil gücü ile uzun sürecek şarjların sinyalini veren model bu konuda kullanıcılara oldukça büyük kolaylık sağlayacak. Nokia 8.1 kamera özellikleriyle de iddialı; arkada 12 megapiksel ve 13 megapiksel olmak üzere iki adet ZEISS kamerası bulunuyor. Önde ise 20 megapiksel çözünürlükte bir selfie kamera yer alıyor.

Android One ekosisteminin yeni üyelerinden biri olan model, işletim sistemi olarak Android Pie ile gelecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar