PlayStation 4 İçin PUBG Geliyor! PlayStation 4 İçin PUBG Geliyor!

PlayStation 4 İçin PUBG Geliyor!

PC platformunda sevilen online oyunlaryavaş yavaş oyun konsollarına da geliyor. Bu duruma eskiden pek alışık değildik. Fakat şu an PC’de çok oynanan oyunların neredeyse hepsi PS3, PS4, Xbox One gibi oyun konsolları için de piyasaya çıkıyor.

Uzun zamandır PUBG PS4 sürümünün neden bu kadar geciktiği tartışılıyordu. Geçen yıl PUBG CEO’su Chang Han Kim‘in açıklamasına göre, Microsoft ile özel bir anlaşma yapılmasından kaynaklı 1 yılboyunca sadece Microsoft platformlarında var olacaktı.

Bazı raporlar gecikmenin bu anlaşmadan kaynaklı olduğunu söylerken, bazı raporlar ise Sony‘nin optimizasyon sorunlarıyaşayan bir oyunu bünyesinde barındırmak istemediğini vurguluyor.

Fakat son sızıntılara göre, Kore OyunDerecelendirme ve İdare Komitesi’nin PUBG PS4 sürümünü değerlendirip oy verdiği doğrulandı. Yani oyun PS4 platformu için kendini hazırlamaya başlamış diyebiliriz.

Resmi olmayan açıklamalara göre Aralıkayında düzenlenecek olan Game Awards 2018 ödül töreninde resmi duyurunun yapılması bekleniyor. Umarız bu süreç uzamaz çünkü PUBG’nin Fortnite gibi büyük rakipleri çoktan PS4 platformunda yerini aldı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar