PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belirlendi PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belirlendi

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belirlendi

2013 yılında çıkışını gerçekleştiren PlayStation 4, artık yavaş yavaş ömrünü dolduruyor.

Birçok kullanıcı şimdiden gözünü yeni nesil konsollara çevirmiş durumda. Konsol nesli için sınır olarak belirlenen 6 yılın artık geride kalmasının ardından, oyuncular yeni konsol modelleri için beklemeye başladılar.

Ruthenic Cookie’nin aktardığı bilgilere göre PlayStation 5 2020 yılında bizlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Fiyat olarak ise 500 dolar belirtilmiş durumda.

Tabii ki bu bilgiler sadece açıklanmayan kaynaklardan gelen bilgiler üzerine paylaşılmış. Ne kadar doğrudur bilmiyoruz ancak 2020 yılı zaten çıkış yılı olarak ön görülmekteydi. 

Peki ya PlayStation 5 hangi işlemci ile geliyor? Yeni oyun konsolunun Ryzen 8 Core işlemcisiyle geleceğini belirten Ruthenic Cookie, konsolun 10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacağını da belirtmeden geçmedi. 

Xbox One'ın 6 TFLOPS, PS4 Pro‘nun 4.2 TFLOPS olduğu akıllara gelince bu değerin ne kadar yüksek olduğu çok kolay bir şekilde anlaşılabiliyor. Zaten geliştiriciler şimdiden PlayStation 5'i ''canavar'' olarak nitelendiriyorlarmış. Ek olarak geriye uyumluluk özelliği de yolda. 

Bu neslin en çok konuşulan konularından biri kuşkusuz geriye uyumluluk özelliğiydi. Merak etmeyin, bu özellik PlayStation 5'e tamamıyla entegre edilmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Nasıl bir işleyişi bulunacak bilmiyoruz ancak Microsoft'un bulut sistemi gibi bir işleyiş içerisinde kullanılabilir. 

Gelen bilgiler sadece bunlarla da sınırlı değil. PlayStation 5‘in çıkış oyunlarını da açıkladı. Bu oyunlar arasında The Last of Us Part 2, Ghost of Tsushima ve Death Stranding gibi özel yapımlar yer alıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar