Xbox'a Klavye ve Mouse Desteği Geliyor. Xbox'a Klavye ve Mouse Desteği Geliyor.

Xbox'a Klavye ve Mouse Desteği Geliyor.

Bu jenerasyonda konsol savaşında geride kalan Microsoft, yenilgiyi henüz kabullenmiş gibi değil. Uzun zamandır konuşulan Xbox klavye mouse desteğiçok yakında hizmete sunulacak.

Xbox klavye mouse desteği sayesinde, oyuncular çok daha rahat bir şekilde oyun oynayabilecekler. Çoğu oyuncunun da düşüncesi olan FPS türündeki oyunların gamepadlerle oynanması gerçekten zor oluyor. Bu nedenle 14 Kasım’da gelecek yeni güncelleme sayesinde Xbox, klavye ve mouse desteğine kavuşacak.

Güncelleme 14 Kasım‘da hizmete giriyor. Hizmetin başlamasıyla birlikte şu an için 7adet oyuna destek gelecek. Bu oyunlar; Fortnite, Bomber Crew, Deep RockGalactic, Strange Brigade, Vermintide 2, War Thunder, X-Morph Defense. İlerleyen dönemlerde ise Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface ve Wargroove isimli oyunlara destek verilecek.

Bu hizmetin yanı sıra Microsoft‘un “Designed for Xbox” isimli bir program başlatacağını da belirtelim. Bu program eşliğinde Xbox’a özel klavye ve mouse setleri dizayn edilecek. Bu yeni programda Razer ile Microsoft’un özel anlaşma yaptığını ve Xbox’a özel ürünlerin Ocakayında CES 2019 fuarında görücüye çıkacağını belirtelim.

Yorum Gönder

0 Yorumlar