Merakla Beklenen Crysis 4 Çıkacak mı? İşte Cevabı

Reklam

Merakla Beklenen Crysis 4 Çıkacak mı? İşte Cevabı

Crytek, 1999'da üç Türk kardeş olan Cevat, Avni ve Faruk Yerli tarafından Almanya'nın Coburg şehrinde kurulmuş olan bir video oyun şirketidir. Crytek'in ana merkezi Frankfurt'ta bulunmaktadır. Ayrıca Kiev, Budapeşte, Sofya, Seul, Nottingham, Şanghay, Austin ve İstanbul olmak üzere 8 farklı yerde stüdyosu vardır.

Cevat Yerli Türk-Alman bilgisayar oyunları yapımcısıdır. Dünyadaki en büyük oyun geliştiricilerinden biri olan Crytek şirketinin kurucusu ve CEO'sudur. Giresun'da doğmuş, ve ailesiyle Almanya'ya göç etmiştir. Cevat Yerli'nin oyun merakı, kendisine 10 yaşındayken hediye edilen Commodore 64 ile başladı.

Cevat Yerli, Crytek Kurucusu ve eski CEO'su ve Başkanı Stratejik Hissedar olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Son günlerde çıkan haberlere göre Crytek'in kurucusu ve CEO'su olan Cevat Yerli Şirketten ayrıldığı ortaya çıktı. Crytek'in kendi sitesinde yer alan açıklamaya göre Cevat Yerli şirketten ayrıldığını ancak hissedar olmaya devam ettiği açıklamasına yer verildi.

İşte o açıklama;

Frankfurt merkezli bağımsız oyun geliştiricisi, yayıncısı ve teknoloji geliştiricisi Crytek, Avni Yerli ve Faruk Yerli'nin ortak CEO'lar olarak atanmasını duyurmaktan gurur duyuyor.

Liderlikteki değişim şirketin geçen haftaki avcılık oyunu Hunt: Showdown'un başarılı lansmanını izliyor. Şirket, sektörün önde gelen özel geliştirme platformu CRYENGINE'ın yanı sıra, Frankfurt stüdyosunda Hunt: Showdown ve Kiev stüdyosundaki Warface için devam eden geliştirme ve yayınlamaya odaklanmaya devam edecek. Crytek'in İstanbul ofisi, Warface'i Türkiye'de kullanmaktan sorumlu olmaya devam edecek.

2017 sonbaharında yapılan bir yatırım, Crytek'i güçlendirdi ve gelecekteki büyüme için gerekli sermayeyi ekledi. 

Eski CEO ve Başkan Cevat Yerli şöyle dedi: “Şirket güçlü bir konumda, şimdiki liderliğin son iki yılda elde ettiği mükemmel başarıları ve resmen liderlik liderliğini Avni ve Faruk'a aktarmak için ideal zaman. Kardeşlerimle yaklaşık 20 yıl önce kurduğum şirketin CEO'su olarak görev yapmaktan onur duydum ve ekibin o dönemde atılım yaptıklarını gördüm. Crytek'e büyük bir hissedar olarak yardım etmeye devam etmek için sabırsızlanıyorum ve yarının neler getirdiğini görmek beni çok heyecanlandırdı. Şirketin Avni, Faruk ve diğer liderlik ekibinin rehberliğinde parlamaya devam edeceğine dair her türlü güvencem var. ” dedi. Yazının orjinalini okumak için
https://www.crytek.com/ bağlantısına tıklayınız.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar