Samsung Galaxy Note 9 Android Pie Güncellemesine Hazır

Reklam

Samsung Galaxy Note 9 Android Pie Güncellemesine Hazır

Android işletim sisteminin en güncel sürümü olan Android 9.0 Pie, birçok telefona gelmeye başladı. Birçok üretici ise nihai sürüm öncesinde Beta testleriyle telefonların olası sorunlarının önüne geçmeye çalışıyor. Bu üreticilerden biri olan Samsung da Android 9.0 Pie için çalışmalara geçtiğimiz aylarda başlamıştı.

Gelen haberlere göre Samsung, Galaxy Note 9için muhtemelen son Beta sürümünü yayınladı. Şimdilik sadece ABD ve Hindistan'daki kullanıcıların indirebileceği sürümün önümüzdeki günlerde markanın yeni nesil arayüzü One UI Beta programının açık olduğu ülkelere de gelmesi bekleniyor.

Yaklaşık 330 MB büyüklüğündeki güncelleme Android 9.0 Pie'ı temel alıyor. Hindistan'da N960FXXU2ZRLR, ABD'de ise N960U1UEUZRLL sürümüyle gelen güncelleme, Hindistan için 1 Ocak 2019 güvenlik yamasını getiriyor. ABD'de ise güvenlik güncelleme seviyesi 1 Aralık 2018'de kalıyor.

Ancak daha önceki güncellemelerde bazı sorunlar kullanıcılar tarafından rapor edilmişti. Bu güncelleme ise Samsung Notesuygulamasının kilitlenmesine, ön-arka kameralar arasındaki geçişin yavaşlamasına ve bazı sorunlara çözüm oluyor. Samsung daha önce Android 9.0 Pie güncellemesini Ocak ayından itibaren vereceğini duyurmuştu. Bu yüzden Beta sürümün nihai sürümden önce son güncelleme olduğu düşünülüyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar