Windows 10 Ekim Ayında Yayınlanan Güncelleme Hataları Giderildi

Windows 10 Ekim Ayında Yayınlanan Güncelleme Hataları Giderildi

Windows 10 Ekim Güncellemesi ilk sunulduğunda kullanıcıların kişisel dosyalarını kontrolsüz bir şekilde silmesiyle büyük ses getirmişti. Bunun ardından hemen güncellemeyi yayından kaldırmış ve sorunu çözdükten sonra tekrar erişim sağlanmasına izin vermişti. Ancak Windows 10 güncellemesi kullanıcıların başka bir sorunla daha karşılaşmasına neden oldu. Forumlarda belirtilenlere göre yaşanan yeni sorun Apple’ın iCloud sistemi ile alakalıydı. Kullanıcılar iCloud üzerindeki bazı fotoğraflarına ulaşamadıklarını belirtmesi üzerine Microsoft’tan yeni bir açıklama geldi ve Apple ile beraber sorunu çözmeye çalıştıklarını ifade etti. Yapılan çalışmalar sonucunda ise 7.8.1 sürümüne yükseltilen iCloud ile giderilmiş oldu.

Windows 10’un Ekim ayında gelen güncellemesinde ilk olarak karşımıza çıkan özellik “Your Phone” uygulaması. Yeni uygulama Android cihazlara bilgisayar üzerinden erişebilmeye izin veriyor. Bunun yanında bilgisayardan cihazlara kurulan bağlantı sayesinde mesaj atılabiliyor ve telefonla çekilen fotoğraflar bilgisayara alınabiliyor. Ancak bunların yapmak için Android ve iOS cihazlara uygulamanın indirilmesi gerekiyor.

Diğer yandan Windows 10 Ekim Güncellemesi ile gelen başka bir özellik ise dosya yönetici için uyarlanan siyah tema. Ayrıca Android telefonlar için gelen Microsoft Launcher özelliği telefonlarda “Timeline” özelliğini devreye alıyor ve bu sayede bilgisayarda açılan bir sunumu telefondan görüntülemek mümkün oluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar