Yeni Nokia 7.1 Yüksek Performans İle Geliyor Yeni Nokia 7.1 Yüksek Performans İle Geliyor

Yeni Nokia 7.1 Yüksek Performans İle Geliyor

Android One programına dahil olan Nokia, HDM’nin yeni akıllı telefon markası olarak teknoloji dünyasının karşısına çıkmıştı. Bu kapsamda geliştirilen yeni modellerden Nokia 7.1 kısa süre önce lanse edildi.

Nokia 7.1 depolama alanı ile iki farklı seçenek sunuyor. Ayrıca modelin Avrupa versiyonu fiyat olarak makul seviyelerde kullanıcılara sunuldu. Nokia 7.1 fiyat ve teknik özellikler noktasında beklentilere ilgi çekici yanıtlar veriyor.

Giriş seviyesi fiyata sahip Nokia 7.1; 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı ile satışa sunuluyor. Bunun yanında modelin daha güçlü bir versiyonu olan 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bulunduran versiyon da dikkat çekiyor. Nokia 7.1 satış fiyatıversiyonlar arası farka bakıldığında oldukça düşük bir fark ortaya çıkarıyor. 1 GB RAM ve + 32 GB daha fazla depolama alanına göre aradaki farkın önemsiz olduğunu söylemek mümkün.

Nokia 7.1 ilk olarak Çek Cumhuriyeti’nde ön satışa sunulmuş durumda. Modelin işlemcisi Snapdragon 636 olarak karşımıza çıkarken, arkada 12 megapiksel+5 megapiksel önde ise 8 megapiksel kamera bulunduruyor. Arkada çift kamera kurulumu yer alan akıllı telefon bu kameralar ile 30 fps 4K video çekimi yapabiliyor. Bluetooth 5.0 teknolojisinin yer aldığı Nokia 7.1, USB-C bağlantısının yanında çift SIM kart desteği de sunuyor.

Diğer yandan yakın zaman içerisinde Android 9.0 Pie güncellemesi alacak olan Nokia 7.1’in kısa bir zaman sonra Türkiye’deki yerini de alacağı düşünülüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar