Güneş Enerjisi İle Çalışan Akıllı Saat Matrix PowerWatch 2 Tanıtıldı Güneş Enerjisi İle Çalışan Akıllı Saat Matrix PowerWatch 2 Tanıtıldı

Güneş Enerjisi İle Çalışan Akıllı Saat Matrix PowerWatch 2 Tanıtıldı

Matrix PowerWatch 2, CES 2019 fuarının yoğun gündemine şimdiden dahil oldu bile. Matrix PowerWatch 2, şarj etmenize gerek olmayan yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Peki Matrix PowerWatch 2 bunu nasıl sağlıyor? İşte akıllı saat tutkunlarının en çok merak ettiği soruların yanıtı ve daha fazlası...

Akıllı saat piyasasını yakından takip edenler bilirki, Matrix Industries firması tarafından 2016’dan beri geliştirilen akıllı saat PowerWatch X, hatırlarsınız gücünü vücudunuzdan alıyordu. Özel bir termoelektrik enerji dönüştürücü kullanan akıllı saat, bu sayede vücudunuzun ürettiği ısıdan enerji üretebiliyordu. Siz aktif olduğunuz zaman o da kendisini şarj edebilen ürün, tanıtıldığı çok dikkat çekmişti.

Matrix Industries firması harekete geçerek akıllı saat kullanıcıların karşısına bir sürprizle çıktı. İlk model gibi vücut ısısını aktif olarak kullanabilen saat, buna ek olarak bir de güneş paneli taşıyor. Yani hem vücut ısısından hem de güneşten enerji üreten ürün, tahmin edebileceğiniz üzere dış mekan kullanımına uygun tasarlanmış. 

Matrix PowerWatch 2, hem termoelektrik hem de güneş pili teknolojisi ile çalışır. Vücut ısısı ve güneş ışığı enerjisini korur. 

Sertleştirilmiş cam yüzü ve arkası uçak sınıfı alüminyum kasa, Matrix PowerWatch 2'ye ekstra güç veriyor.

Matrix PowerWatch 2, hem iOS hem de Android telefonlarla bağlantı kurabiliyor. Aktivite takibi ve nabız ölçümü yapabilen ürün, GPS desteğiyle nokta atışını konum belirleme gerçekleştirebiliyor deniyor

Matrix Industries firması PowerWatch 2'yi 'kesinlikle kablo ile şarj istemiyor' şeklinde oldukça iddialı bir şekilde tanıttı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar