Huawei ilk 5G destekli Katlanabilir Telefonunu Duyurdu! Huawei ilk 5G destekli Katlanabilir Telefonunu Duyurdu!

Huawei ilk 5G destekli Katlanabilir Telefonunu Duyurdu!

Çinli teknoloji devi Huawei, 5G destekli yeni nesil katlanabilir akıllı telefonu için planlarını açıkladı. Samsung'un gizemli bir şekilde katlanabilir telefon konusunda çalışmalarına başlamasına karşın, Huawei cephesinde işler düne kadar sessiz sedasız bir şekilde devam ediyordu.

Ancak ister inanın ister inanmayın, ikinci en büyük küresel akıllı telefon markası Huawei, önümüzdeki ay Barselona'daki MWC 2019'da hakkında pek fazla şey bilmediğimiz farklı bir ürün ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu haber ise, doğrudan şirketin Tüketici İş Grubu CEO'su Richard Yu'dan geldi.

Samsung gibi, Huawei de giderek artan rekabet gücüne sahip katlanabilir alandaki ilerlemesini, MWC 2019 kapsamında tüketicilere göstermek istiyor. 

Henüz adlandırılmamış Huawei katlanabilir telefonu, şirketin en yeni nesil Balong 5000 modeminin mümkün kıldığı 5G bağlantısıyla en erken Nisan ayında ticari olarak piyasaya sürülebilir.

Buna ek olarak, Huawei P30'un bir ya da birkaç versiyonunun 5G desteği sunup sunmayacağını henüz bilmiyoruz. 5G desteği ilk olarak P30 ailesi ile mi gelecek yoksa katlanabilir telefonla mı işte orası gizemini korumaya devam ediyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar