Samsung Galaxy S10 Plus Yeniden Ortaya Çıktı Samsung Galaxy S10 Plus Yeniden Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S10 Plus Yeniden Ortaya Çıktı

Samsung'un 20 Şubat'ta ABD'nin San Francisco şehrinde düzenleyeceği etkinlikle tanıtacağı yeni amiral gemisi Galaxy S10+ ile ilgili yeni bir fotoğraf sızdı. Etkinlikle S10 ve S10 Lite ile birlikte tanıtılması beklenen S10+, bir Samsung mühendisinin elinde görüntülendi.

Telefon ailesi ile ilgili daha önce de sızıntılar olmuştu ancak onlar genelde basın görseline benzeyen konsept çalışmalardı. Ancak şimdi ortaya çıkan sızıntı ise telefonun günlük hayattaki kullanımını gösteriyor. Reddit'te yayınlanan fotoğrafta muhtemelen bir Samsung mühendisinin elinde görüntülenen cep telefonu bu sayede ilk kez gerçek hayattaki fotoğraflanmış oldu.

Fotoğraftan anlaşıldığı üzere telefonda çentik bulunmayacak. Bunun yerine telefonun ön kamerası daha önce de iddia edildiği gibi delik şeklinde olacak. S10+ modelinde S10'dan farklı olarak dual kamera bulunacak ve bu kameralar delik şeklinde ekranın sağ üst köşesinde konumlandırılacak. Fotoğrafta da bu dual kameralar net bir şekilde görülüyor.

Öte yandan iddialara göre fotoğraf, Samsung'un Güney Kore'deki Suwon kampüsü yakınlarında bir otobüste çekildi. Zaten fotoğrafa bakıldığında otobüs ya da tren benzeri bir aracın koltukları net bir şekilde görülüyor.

Samsung'un 20 Şubat'ta San Francisco'daki Bill Graham Civic Auditorium'da yerel saat ile 11:00'da resmi olarak tanıtacağı S10 ailesi, S10 Lite, S10 ve S10+ modellerinden oluşacak. Ayrıca bu aileye daha sonra S10 X isimli 5G destekli bir model daha eklenecek. Bu modelin geç gelecek olmasının sebebi ise 5G standartlarının henüz tam olarak belli olmaması.

Normalde S ailesinde bulunmayan Lite modeli S10 ile ilk kez geliyor. S10 Lite modeli 5.8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Ailenin ortanca üyesi olan S10'un ekran boyutu ise 6.1 inç olacak. Ailenin en güçlü modeli olacak S10+ise tam olarak 6.4 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek.

Daha önceki S modellerinde olduğu gibi S10 ailesi yine Infinity yani sonsuz ekran teknolojisini kullanacak. Ayrıca an kameralar delik yani yuvarlak bir nokta şeklinde ekranda bulunacak. S10 Lite ve S10 modellerinde tek ön kamera bulunken S10+'ta kamera sayısı iki olacak.

Gelen bilgilere göre telefonlarda ekrandan parmak izi okuma teknolojisi yer alacak. Ancak bu modellerin hepsinde bu özellik bulunacak mı bu tam olarak net değil. Ailenin en ucuz modeli olacak olan S10 Lite'in yurtdışı fiyatının 700 dolar olacağı da iddia ediliyor.

Telefonlarda arka kameranın ise 4 adet olması bekleniyor. Ancak 4 kameralı modelin ailenin en büyüğü S10+'ta kullanılması bekleniyor. Eğer bu bilgi doğru çıkarsa Samsung Galaxy S10+ dünyanın 6 kameralı ilk telefonu olacak. Telefonlarda 10 GB'a kadar RAM ve 1 TB'a kadar depolama seçeneğinin olması da beklentiler arasında yer alıyor. Ayrıca ailenin 5G destekli modelinin fiyatının ise 1400 dolar civarında olması bekleniyor.

Kesin olmamakla beraber S10 ailesinin tüm modellerinin Mart ayı başında dünya çapında satışa sunulması bekleniyor. Ailenin 5G destekli sürümü ise Mart ayı sonunda satışta olacak. Bu üst düzey model ilk etapta sadece Güney Kore'de satışa sunulacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar