Turkcell Şimdilik "Hostpot" İnternet Paylaşımından Ücret Almayacak

Turkcell Şimdilik "Hostpot" İnternet Paylaşımından Ücret Almayacak

Turkcell tarafından hayata geçirilen ve büyük tepki alan ücretli hotspot uygulaması bugün yani 15 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girdi. Yeni uygulama ile eğer Turkcell abonesi Hızlı Giriş sistemini kullanmazsa 9 TL ücret ödemek zorunda kalacaktı. Bu 9 TL karşılığında 1 GB paket sahibi olan Turkcell aboneleri Hızlı Giriş'i kullanmazlarsa bu ücreti ödemek zorunda kalacaklardı.

Ancak bugün hayata geçirilen uygulama için öncelikle SMS alınması gerekiyor. Bazı kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara göre bu SMS herkese gelmediği için şimdilik sistem tam anlamıyla çalışmıyor. Sistem tam anlamıyla oturmadığı için Turkcell şimdilik Hızlı giriş özelliğini kullanmayanlara da ek bir ücret çıkarmadan hotspot imkanı sunuyor. Ancak bu sürenin ne kadar devam edeceği bilinmiyor.

Yani Turkcell abonesiyseniz ve mobil bağlantınızı başkalarıyla paylaşıyorsanız Hızlı Giriş'i kullanmasanız da bu işlem için ek bir ücret ödemeyeceksiniz. Ancak bu durum şimdilik böyle. Birkaç gün sonra ne olur bilinmiyor. Siz her ihtimale karşı bu özelliği Hızlı Giriş sistemi üzerinden kullanmaya çalışın. Zira ücretsiz olan bu durumun ne kadar devam edeceğini kimse bilmiyor. Sonradan ek faturalarla karşılaşmamak için bu konuda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar