Huawei P30 Ne Zaman Tanıtılacak Huawei P30 Ne Zaman Tanıtılacak

Huawei P30 Ne Zaman Tanıtılacak

Huawei’nin yoğun ilgi gören P20 modellerinin ardından gözler P30 serisine çevrilmiş durumda. Bu kapsamda Çin merkezli teknoloji şirketinin yeni nesil üst segment akıllı telefon modellerinin ne zaman tanıtılacağı konusunda bir takım iddialar söz konusu.

Öncelikle Huawei P30 MWC 2019 kapsamında tanıtılmayacak. 20 Şubat’ta Galaxy S10 ve yine bir dizi farklı modelin lansmanı, ardından da İspanya’da düzenlenecek olan Mobile World Congress (MWC) 2019’da birçok yeni model gelecek. Ancak P30 bunlardan biri değil.

Peki Huawei P30 ne zaman tanıtılacak? İşte bu soruya yönelik yetkili ağızlardan önemli detaylar paylaşıldı. Hemen müjdeli haberi verelim; bekleyiş çok uzun olmayacak.

Huawei’nin Polonya’daki sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarda şirketin P30 serisi modellerini Mart ayı sonunda Fransa’da gerçekleştirilecek etkinlikle duyuruacağı kaydediliyor. Paris şehrindeki etkinliğin tarihi, net olarak verilmese de bekleyişin yaklaşık 40-50 gün aralığında olacağı anlaşılıyor.

Öte yandan otoritelere göre Huawei’nin MWC 2019 yerine farklı bir organizasyon eşliğinde yeni modellerini tanıtma kararı bir sürpriz. Yine de oldukça rekabetçi bir model olacağı tahmin edilen Galaxy S10 serisiyle aynı dönemde teknoloji raflarında yer alınmama stratejisi, Huawei açısından gerek yüksek satış hedefleri gerekse karlılık anlamında atılmış bir hamle gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar