Redmi, Yeni Amiral Gemisini Tanıtmaya Hazırlanıyor Redmi, Yeni Amiral Gemisini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Redmi, Yeni Amiral Gemisini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Şu sıralar oldukça popüler bir model olan Redmi 7’nin başarısından sonra; doğrudan Redmi CEO’sundan gelen bir açıklama, şirketin yeni modeline ilişkin önemli ipuçları veriyor.

Redmi CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre, ilk defa Redmi markasıyla bir amiral gemisi akıllı telefon modeli üretilecek. Hâlihazırda Redmi, bu model üzerinde geliştirmelerini sürdürmeye devam ediyor. Xiaomi’den ayrılan ve tamamen bütçe dostu akıllı telefon modellerine yönelen firma için, amiral gemisi segmenti bir ilk olacak.

Şimdilik Redmi’nin isimsiz amiral gemisi modeline ilişkin tek bilgi, Snapdragon 855 işlemcisinden güç alacağı yönünde. Uygun fiyat odağında ve yüksek performans gözetilerek geliştirileceği ifade edilen bu yeni modele ilişkin, ne yazık ki henüz daha fazla bilgi bulunmuyor.

Daha önce Xiaomi, Pocophone F1 modeli ile düşük fiyat segmentinde bile yüksek performanslı modellerin sunulabileceğini göstermişti. Şimdi ise Redmi tarafında bu anlayışın bir kademe daha ileri taşınması bekleniyor.

Xiaomi hâlihazırda “Mi” modelleriyle premium özelliklere sahip akıllı telefonlar üretiyor olsa da, daha önce dediğimiz gibi Redmi markası için bir amiral gemisi modeli ilk olacak.

Redmi, aynı zamanda Redmi Note 7 Pro ve Redmi X modelleri üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu iki modelin ise MWC 2019’da tanıtılması bekleniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar