Reeder P13 Life Seri Üretimine Başlandı Reeder P13 Life Seri Üretimine Başlandı

Reeder P13 Life Seri Üretimine Başlandı

Türkiye'nin akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayar firması reeder'ın geçen yıl Samsun'da açtığı, ilk etapta 180 kişinin istihdam edildiği fabrikada tuşlu cep telefonu F1'in ardından ilk akıllı cep telefonu olan P13 Life da üretim bandına girdi.

reeder Samsun Operasyon Merkezi Genel Müdürü Yunus Hakan Binoz tarafından yapılan açıklamaya göre telefonda Android 8.1 işletim sistemi kullanılacak. Başlangıç olarak telefon modelinden günde 250, yılda ise 70 bin civarında üretileceği de açıklandı. Binozsözlerine şöyle devam etti:

"Bu model, burada ürettiğimiz ilk akıllı telefonumuz. Türkiye'de üretilen ve yerli malı olan ürünün fiyatı da uygun olacak. Ciddi bir pazar payına sahip olacağını düşünüyorum. Çünkü özellikleri de çok iyi. Geçen yıl mayıs ayında açıldı burası. Bir yılı doldurmamış bir süre içinde böyle bir hızla piyasaya girmek, benim için büyük önem arz ediyor. Telefon, BTK onayının ardından piyasaya çıkacak. Bu da yaklaşık bir aylık bir süre. Bir ay içinde bu ürünü piyasaya süreceğiz. "

Binoz, yüzde 60 yerli olan telefonu iç pazarın yanı sıra Romanya, Afrika ve Dubai'de de satışa sunacaklarını söyledi.

Telefonun teknik özelleri hakkında bilgi veren Binoz, en güncel yazılıma sahip telefonun tüm uygulamaları desteklediğini vurgulayarak, cihazın ön kamerasının 5 MP, arka kamerasının 8 MP, ekran boyutunun 5,7 inç olduğunu, 1 GB RAM, artırılabilir 16 GB dahili depolama ve 2500 mAh bataryası bulunacağını kaydetti.

Yorum Gönder

0 Yorumlar