Samsung'un İlk Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold Tanıtıldı Samsung'un İlk Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold Tanıtıldı

Samsung'un İlk Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold Tanıtıldı

Teknoloji devi Samsung, dün ABD'nin San Franciso şehrinde gerçekleştirdiği etkinlik ile beraber S10 ailesini bizlerin beğenisine sundu.

2019'a damgasını vuracak olan bir teknoloji olan katlanabilir telefonlar cephesinde her geçen gün yeni bir haber geliyor. Bu haberler içerisinde en dikkat çekeni de Samsung'un bugün bizlere sunduğu Galaxy Fold. 

Yeni telefonda toplamda 4.380 mAh pil gücü mevcut. Öte yandan telefonun 2019 yılı içerisinde sadece 1 milyon adet üretileceği, daha fazla talep gelse bile bu rakamın artırılmayacağı da bilinen gerçekler arasında yer alıyor.

Diğer S10 modelleri ile beraber gelen Galaxy Fold, 5G desteğine de sahip olacak.

5G ağı, şu an dünya genelinde kullanılabilir değil. Bu nedenle Samsung, 5G destekli katlanabilir telefonu daha kısıtlı pazarlarda satışa sunacak. Buna ek olarak Galaxy Fold, dört farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak. Bu renkler mavi, yeşil, gümüş ve siyah olarak belirlenmiş durumda. 

Infinity Flex teknolojisi ile harmanlanan 7.3 ve 4.6 inç olmak üzere toplamda iki ekran boyutu ile karşımıza çıkan cihaz, gücünü Exynos 9820 işlemciden alacak ve arka düzende bizleri toplamda 3 kamera kurulumu karşılıyor. Bunlar 10 + 16 + 13 MP çözünürlük sunacak. Ön kasada ise ikili kamera bulunacak. Bunlar sırasıyla; 10 ve 8 MP çözünürlük kalitesi sunacak bizlere.

12 GB RAM ile gelen telefon, toplamda 512 GB depolama alanı ile bizleri selamlıyor. Şirketler, donanım tasarımının sınırlarını zorlamak için yarışırken 2019 akıllı telefonlar için çok heyecan verici bir yıl olacak gibi duruyor.

Yalnızca katlanabilir telefon görmeyeceğiz ancak sayılarında belirgin bir artış olacak. Samsung Galaxy Fold ise bu trendin başlatılmasında büyük bir rol oynayacak gibi duruyor. Peki Samsung'un katlanabilir telefonu Fold'un fiyatı ne kadar olacak? Fold'un fiyatı 1,980 dolar olarak açıklanmış durumda. Çıkışı ise 26 Nisan olarak açıklandı. 

Genel olarak cihazın teknik özellikleri ise şöyle

Batarya: 4.380 mAh
Destek: 5G
İşlemci: Exynos 9820
Sistem: Android 9 Pie
Ekran: 7.3 ve 4.6 inç
Kamera: 10 MP + 8 MP (ÖN) / 16 MP + 12 MP + 12 MP (ARKA)

Yorum Gönder

0 Yorumlar