Sony Xperia XA3 Ortaya Çıktı Sony Xperia XA3 Ortaya Çıktı

Sony Xperia XA3 Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük mobil teknolojiler fuarı olan MWC yani Mobile Word Congress yani Mobil Dünya Kongresi bu yıl 25-28 Şubat 2019 tarihleri arasında İspanya'nın Barselonaşehrinde düzenleniyor. Fuar öncesinde birçok firmanın olduğu gibi Sony'nin de yeni telefon modelleri sızdı. Her ne kadar ülkemizdeki mobil tarafta faaliyetlerini sonlandırmış olsalar da dünya çapında halen telefonları satılan bir marka olan Sony, Xperia ailesine yeni modeller katmaya devam ediyor.

Bir internet sitesi olan sumahoinfo.com'da ortaya çıkan Sony Xperia XA3 görsellerinde telefonun tasarımı görülüyor. Daha önce ortaya çıkan renden çalışmalara benzeyen telefonun ekranı 21:9 oranına sahip olacak. Yani ince ve uzun bir ekran bizi karşılıyor.

Arka yüzünde dual teknolojisine sahip ikili kameranın bulunduğu telefonun sağ yan yüzünde ise ses ve güç tuşu yer alıyor. Bu iki tuş diziliminin ortasında ise parmak izi sensörü bulunuyor. Telefonun ekran boyutunun 5.9 inç olacağı iddia edilirken çözünürlüğün ise 1080 x 2560 piksel olacağı iddiaları da ortaya atıldı. Eğer fotoğraflar gerçekse telefonun üst kısmında büyük bir boşluk yer alıyor. Bu da Sony'nin geleneksel ve pek tutmayan tasarım anlayışını inatla devam ettireceğini gösteriyor.

Telefon ailesinde biri Xperia XA3 diğeri Xperia XA3 Ultra olmak üzere iki model yer alacak. Bu modellerin ise Snapdragon 660 gibi orta seviye bir işlemciden güç alacağı beklentisi de bulunuyor. Her iki model de muhtemelen MWC 2019'da tanıtılacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar