WhatsApp'ın Yeni Özelliği İOS Kullanıcılarını Memnun Edecek WhatsApp'ın Yeni Özelliği İOS Kullanıcılarını Memnun Edecek

WhatsApp'ın Yeni Özelliği İOS Kullanıcılarını Memnun Edecek

Yakın bir zamanda WhatsApp, iOS kullanıcılarının oldukça işine yarayacak önemli bir güvenlik güncellemesine kavuştu. iOS kullanıcıları, istemeleri durumunda uygulamanın açılabilmesi için her defasında Touch ID veya Face ID ile giriş yapmayı tercih edebilecek.

Ayarlar / Hesap / Gizlilik yolu izlenerek Apple kullanıcılarının isteğe bağlı olarak ayarlayabildiği bu yeni güvenlik güncellemesi sayesinde, uygulamayı açmak istediğiniz her seferde Touch ID veya Face ID ile giriş yapılmasını zorunlu kılabilirsiniz.

Mesajlarınızı istenmeyen gözlerden korumak için oldukça faydalı olacağı görülen bu yeni özelliğin, sık sık uygulamaya giriş-çıkış yapanlar için pek de iyi bir deneyim sunmayacağını söylemek istiyoruz. 

Çünkü her giriş işlemi sırasında parmak izi okutmak ya da yüzünüzü tanımlamak, ciddi bir zaman kaybı olarak görülebilir. Bütün bunların dışında, bu güvenlik özelliğinin yetersiz kaldığı bir detay daha bulunuyor.

Eğer ekran kilidi açıksa, yeni gelen mesajlar bildirim menüsünden okunabiliyor ve hızlı yanıtlama özelliğiyle yanıtlanabiliyor. Bu sırada WhatsApp, herhangi bir şekilde Touch ID ya da Face ID talebinde bulunmuyor. Bu küçük ama önemli detayı bilmenizde son derece fayda görüyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar