5G Uyumlu Samsung Galaxy S10 Satışa Sunuldu 5G Uyumlu Samsung Galaxy S10 Satışa Sunuldu

5G Uyumlu Samsung Galaxy S10 Satışa Sunuldu

Samsung'un geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde duyurduğu telefon modeli Galaxy S10 5G, Güney Kore'de satışa sunuldu. Bilindiği üzere Güney Kore, Dünyanın ilk 5G telefon alt yapısı hazır olan ülke.

Dün, Dünya'da ilk olarak 5G hizmetinisunabilmek için ABD ile Güney Kore adeta bir yarış halindeydi. Birkaç saat fark ile ABD'den önce 5G hizmetini sunmayı başaran Güney Kore'den saatler sonra ABD'li Verizon firması Chicago ve Minneapolis'te 5G hizmeti vermeye başladığını duyurdu. 

Daha önceki haberimizde de siz değerli okuyucularımız ile paylaştığımız gibi, Samsung'un Galaxy S10 5G modeli dün satışa sunuldu. Galaxy S10 5G'nin 256 gigabaytlıkmodeli 1,39 milyon wondan (~6 bin 900 TL) satışa çıkarıldı. Yeni modelin 512 gigabaytlıkversiyonu ise iç pazarda 1,55 milyon wona (~ 8 bin TL) vitrinlerde yerini alacak.

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Samsung'un Galaxy S10 5G modeli için, Güney Kore'de mobil hizmeti veren SK Telecom Co, KT Corp. ve LG Uplus Corp. şirketleri şimdiden resmi kayıtlara başladı bile. Güney Kore, şirketlerin 5G'yi seçilmiş bir grup müşteri için çalıştırmasıyla, dünyada ticari 5G hizmetini sunan ilk ülke olma ünvanına sahip oldu.

Ayrıca hem 4G hem de 5G'yi destekleyen yeni akıllı telefon modellerinin kullanıcıları, diğer kullanıcılara göre daha yüksek abonelik ücreti ödeyeceklerini de belirtelim.

5G'yi kullanan ülkelerin medya, eğitim, sanal gerçeklik uygulamaları, sürücüsüz araç teknolojileri, gibi birçok alanda büyük sıçramalar yapacağı öngörülüyor, bu nedenle 5G'nin önemi tahmin edilenden çok daha büyük.

Yorum Gönder

0 Yorumlar