Whatsapp’a Parmak İzi Özelliği Yolda Whatsapp’a Parmak İzi Özelliği Yolda

Whatsapp’a Parmak İzi Özelliği Yolda

WhatsApp, birçok yeni özellik kazanmasıyla hayatımızı kolaylaştıran en önemli uygulamalardan biri. Popüler mesajlaşma uygulamasına son güncellemeler ile birçok yeni özellik kazandırılırken, Android sürümü için yeni bir özelliğin gelebileceği ortaya çıktı.

WhatsApp’ın 2.19.83 numaralı beta sürümünde yeni bir özelliğin olduğu ortaya çıktı. Bu yeni beta sürümüyle birlikte parmak izi ile kimlik doğrulama seçeneğinin kullanılabildiği belirlendi.

Beta sürümü ile gelen bu yeni özelliğin ayarlar bölümünden nasıl aktif hale getirileceğini WABetaInfo isimli bir internet sitesi resimli olarak anlattı.

Özelliğin kullanıcılara sunulmasının ardından kullanıcılar telefonlarının WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Kilidi Açmak İçin Parmak İzini Kullan seçeneğini kullanarak parmak izlerini uygulamaya kaydedebilecekler. Kullanıcıların sohbetlerinin parmak izleriyle korunmaya başlanmasının ne zaman aktif hale geleceğini ise bu özellikle beraber yine kullanıcılar belirleyebilecek. Uygulamada bu süreler arasında tercih olarak kullanıcılara hemen, 1 dakika sonra, 10 dakika sonra ve 30 dakika sonra gibi seçenekler sunulmuş durumda.

WhatsApp’a gelecek parmak izi ile kimlik doğrulama güvenlik özelliği sayesinde artık kullanıcılar WhatsApp konuşmalarını parmak izlerini kullanarak koruyabilecekler.

WhatsApp’ın bu yeni kimlik doğrulama özelliğini kullanıcılarına yakın bir tarihte sunması bekleniyor fakat henüz bu tarihle ilgili kesin bir bilgiye ulaşılamadı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar