Facebook, WhatsApp ve Instagram Çöktü Facebook, WhatsApp ve Instagram Çöktü

Facebook, WhatsApp ve Instagram Çöktü

Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp'ta fotoğraf paylaşım sorunu yaşanıyor. Uygulama üzerinden mesaj gönderilebilirken fotoğraf göndermek istediğinizde sorun yaşanıyor.

Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmasa da benzer sunucuları kullanan Facebook ve Instagram'da bu çökmelerden nasibini aldı. 

WhatsApp'ta fotoğraf göndermek istediğinizde gidiyor gibi görünse de tekrar tıkladığınızda bilgisayar uygulamasında 'fotoğraf mevcut değil,. Bu fotoğraf görüntülenemiyor çünkü artık telefonunuzda değil' mesajı ile karşılaşıyorsunuz.

Metin mesajları çalışıyor gibi gözükse de, çeşitli kullanıcı şikayetlerine göre fotoğraflar, videolar ve sesli mesajlar gönderilemiyor. Fotoğrafı indirmek yerine yerine, kullanıcılar sadece "indirme başarısız" mesajını görüyor ve içerik gelmiyor.

Aynı hata mesajı, kullanıcıların fotoğrafın tekrar gönderilmesini istemelerini tavsiye ediyor. Ancak bunu yapmak işe yaramıyor ve görüntüler WhatsApp üzerinden gitmiyor.

Güncelleme: WhatsApp sorunu kısa bir süre önce çözüldü. Henüz Facebook ve Instagram ile ilgili bir gelişme mevcut değil.

Yorum Gönder

0 Yorumlar