Nokia 8.2'nin Dikkat Çeken Tasarımı Ortaya Çıktı Nokia 8.2'nin Dikkat Çeken Tasarımı Ortaya Çıktı

Nokia 8.2'nin Dikkat Çeken Tasarımı Ortaya Çıktı


Nokia marka Android akıllı telefonlar başta Çin pazarı olmak üzere oldukça dikkat çekiyor ve yüksek satış fiyatlarına ulaşıyor. Ancak Nokia’nın modelleri son dönemde biraz geri planda kalmaya başladı. Geniş çerçeveler ve çentikten kurtulamayan firma, özellikle Xiaomi, Redmi ve Honor gibi rakiplerinin gölgesinde kalmaya başladı.

İşte bu durumu Nokia 8.2 değiştirecek gibi görünüyor. Kısa süre önce ilk bilgileri gelen telefon, söylendiği kadarıyla bünyesinde gövdeden çıkan 32 megapiksel motorlu bir ön kamera taşıyor. Bu açıdan bir ekran deliği ya da çentiği taşımayacak telefon, tamamen çerçevesiz yapıyı benimseyecek gibi görünüyor. Kutusundan direkt olarak Android Q ile çıkacağı söylenen orta seviye telefon, gücünü Snapdragon 735 işlemci ve 8 GB RAM‘den alacak deniyor. En üstte 256 GB dahili depolama sunacak cihazın, arkasında ise ZEISS imzalı çiftli ya da yüksek ihtimalle üçlü arka kamera bulunuyor deniyor. 

Firmanın son dönemdeki en büyük hayal kırıklığı kesinlikle detaylarına burada yer verdiğimiz Nokia 9 PureView konumunda yer alıyor. Arkasında beş kamera yer alan bu telefon, maalesef beklenen akıcı deneyimi sunamadı. Fotoğraf kalitesi beklentilerin altında kalan akıllı telefon, bekleyenlerini oldukça üzdü.

Yorum Gönder

0 Yorumlar