Sony Giyilebilir Klima Geliştirmeye Başladı Sony Giyilebilir Klima Geliştirmeye Başladı

Sony Giyilebilir Klima Geliştirmeye Başladı


Teknoloji devi Sony, Reon Pocket adını verdiği serinletici bir giyilebilir cihaz geliştiriyor. Yaz aylarında en sık yaşadığımız ve hoş olmayan durumlardan biri de klimalı ortamdan çıkıp aniden sıcağa maruz kalmak. Peki üzerimizde klima taşıyabilseydik nasıl olurdu? Reon Pocket adlı giyilebilir cihaz bunu vadediyor.

Sony'nin özel olarak ürettiği taşınabilir klima olan Reon Pocket, ne yazık ki henüz satılmıyor. Öncelikle kitle fonlaması sürecini tamamlaması gerek. Şu anda hedefinin yüzde 44’ünü tamamlamış durumdaki Reon Pocket hedefe ulaşmayı başarırsa cihaz, 2020’nin Mart ayında kargolanabilir. Cihazla yüzlerce deneme yapan Sony, Reon Pocket’ın vücudu 13 derece kadar serinletebildiğini söylüyor. Soğuk günlerde de kullanılabileceği belirtilen cihaz, vücudu 8 derece ısıtabiliyor.

Reon Pocket, özel olarak üretilen bir tişörtün tam omurganın üst kısmına denk gelen yerine yapılan cebe yerleştirilen, garaj kumandası büyüklüğünde bir cihaz.

Cihazı iOS ya da Android işletim sistemli telefonunuzla kontrol edebiliyorsunuz. Cihaz için otomatik mod geliştirme çabaları da mevcut. 2 saatte tam şarj olabilen cihazın bataryası 24 saat dayanıyor. Reon Pocket’ın kitlesel fonlama sayfasındaki başlangıç fiyatı 129 Dolar civarında. Cihazın bir de daha düşük bir modeli olan Reon Pocket Light sunuluyor. Sadece elle kontrol edilebilen Reon Pocket Light’ın fiyatı ise 117 Dolar.

Yorum Gönder

0 Yorumlar