Apple Arcade Dönemi Resmen Başladı Apple Arcade Dönemi Resmen Başladı

Apple Arcade Dönemi Resmen Başladı


Apple tarafından geçtiğimiz aylarda düzenlenen etkinlikte tanıtılan Apple Arcade, iOS 13 beta kullanıcılarına sunuldu. Aylık belirli bir ücret karşılığında yüze yakın oyunu kullanıcılara sunan yeni abonelik hizmeti yoğun ilgi görmüştü.

19 Eylül 2019’da iOS 13’ün final sürümünün yayınıyla birlikte resmi olarak başlatılacağı duyurulan Apple Arcade hizmeti, bu tarihten de önce olarak iOS 13 beta kullanıcılarına sunulmuş durumda.

Oyun aboneliği servisi Netflix gibi sabit bir ücret karşılığında onlarca içeriğe ulaşma imkanı sağlayacak. Apple tarafından yapılan açıklamada platformda yüzden fazla oyun olacağı belirtilirken oyun severler tüm bu oyunlara sadece aylık 4,99 dolar karşılığında erişebilecek. iOS 13 ve iOS 13.1 beta kullanıcılarına açılan yeni serviste ilk etapta 54 oyun yer alıyor. Bu sayısın ilerleyen günlerde 100’ün üzerine çıkacağı belirtiliyor.

Apple yeni oyun servisi için tüm dünyadan birçok oyun geliştiricileri ile ortak çalışıyor. Özellikle aile oyunları için büyük önem veren Arcade, yapılan açıklamalara göre kullanıcı gizliliğine saygı duyarak tamamen reklamsız olacak.

Platformun oyunlarında ayrıca oyun içi ek satın alma gibi uygulamalar da yer almayacak.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar