HarmonyOS’lu Huawei Watch GT 2 Ortaya Çıktı HarmonyOS’lu Huawei Watch GT 2 Ortaya Çıktı

HarmonyOS’lu Huawei Watch GT 2 Ortaya Çıktı


Huawei, 19 Eylül’de Mate 30 serisi ile birlikte Watch GT 2 akıllı saat modelini de tanıtacağını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Resmi açıklamanın ardından HarmonyOS işletim sistemine sahip akıllı saat ilk kez görüntülendi. Huawei Watch GT 2 HarmonyOS ile gelen ilk akıllı saat modeli olacak.

4 Eylül günü Huawei’nin Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) aracılığıyla Almanya’da dokuz tasarım patenti aldığı ortaya çıkmıştı. Bu patentler farklı tasarım detaylarını bizlere gösterdi. Patentler arasında kalp atış hızını gösteren bir teknoloji de yer alıyor.

Yeni akıllı saat Kirin A1 işlemci ile gelecek. Bluetooth 5.1 ve Bluetooth Low Energy 5.1 çipi de yeni akıllı saatte kullanılacak.

Selefine göre daha fazla pil ömrü sunan Watch GT 2 HarmonyOS ile çalışıyor. Tasarım tarafında ise karşımıza daha gelişmiş bir çerçeve çıkıyor.

Arama yapabilme özelliğine sahip olan Watch GT 2’de optik kalp atış hızını takip eden sensör ve entegre olarak çeşitli spor programları yer alıyor. Silikon kayışa sahip spor modelin yanında saatin deri kayışa sahip klasik alternatifi de olacak.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar