Huawei Mate 30 Serisinin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı Huawei Mate 30 Serisinin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Huawei Mate 30 Serisinin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı


Huawei Mate 30 serisinin tanıtımının gerçekleşeceği tarih yaklaştıkça yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Gelin bu bilgileri haberimizden hep birlikte takip edelim.

Kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği Huawei Mate 30 Pro için geçtiğimiz gün bir afiş ortaya çıkmıştı. Huawei yaptığı bir paylaşımla bu afişin doğruluğunu teyit etmiş oldu. Ayrıca telefonların lansman tarihi ve yeri hakkında da bilgiler verdi. Yayınlanan afişi aşağıda görebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi Huawei’ye yakın kaynaklardan sürekli olarak Huawei Mate 30 ailesiyle ilgili sızıntılar ortaya çıkıyor, bizler de ortaya çıkan bu bilgileri vakit kaybetmeden siz değerli okuyucularımıza sunmaya devam ediyorduk.

Bugün yeni bir gelişme yaşandı ve Huaweiyeni duyurusu ile yeniden dikkatleri üzerine çekti. Huawei Mate 30 serisinin 19 Eylül günü Münih‘te tanıtılacağı açıklandı. Böylelikle bu bilgi de sızıntı olmaktan çıkarak resmiyet kazandı. Fakat, ABD hükümeti ile yaşanan sorunlar nedeniyle, tanıtılan telefonların ne zaman satışa çıkacak henüz netlik kazanmış değil.

Afişte de görüldüğü gibi; Huawei Mate 30 amiral gemisi yuvarlak dörtlü arka kameraya, çentikli ve kavisli kenarlara sahip. Cihazın çentiğindeki kamera ve sensörler yardımı ile üç boyutlu yüz tanıma yapabilecek bir özelliğe sahip olduğunu ayrıca belirtelim.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bazı kaynaklar, Huawei’nin yeni amiral gemisi modellerinin ABD ticaret yasağı sebebi ile Google Play hizmet lisansı almayacağını belirtmişti. Bu sebeple şirketin yeni modelleri saf Android ve HarmonyOS ile tanıtacağı ihtimaller arasında.

Huawei Mate 30 olası teknik özellikleri ise şöyle;

Cihazın arka tarafında 40 MP + 40 MP ve 8 MP üç ayrı kamera olmakla birlite ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağını daha önceki haber içeriğimizde siz değerli okuyucularımıza duyurmuştuk. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inçboyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu gelen bilgiler arasında. Cihazın 3 kat optik zoom yapacağı belirtilen cihaz aynı zamanda gücünü 4.500 mAh pilden alıyor. Şarj tarafına bakıldığında ise cihazın kablo üzerinden 55W, kablosuz olarak ise 25W gücünde hızlı şarjı destekleyeceği ifade ediliyor.

Cihazın tüm özelliklerinin kesinlik kazanmadığını ve 19 Eylül günü Münih‘te tanıtılacağı etkinlikte resmiyet kazanacağını yeniden hatırlatmakta fayda var.

Yorum Gönder

0 Yorumlar