Huawei Watch GT2 Tanıtımı Yapıldı Huawei Watch GT2 Tanıtımı Yapıldı

Huawei Watch GT2 Tanıtımı Yapıldı


Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen etkinlik kapsamında tanıtılan Huawei Watch GT 2'nin sonunda fiyatı ve özellikleri resmiyet kazandı. Cihaz tam dolu şarj ile kullanıcılara iki haftaya varan kullanım imkanı sunuyor.

Mate 30 ailesi ile birlikte tanıtılan yeni akıllı saat Watch GT 2, hem tasarımı hem de donanımsal özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor, cihaz 14 saatlik pil ömrü ile dikkat çekiyor. Şirketin iddiasına göre Watch GT 2 normal kullanım şartlarında 2 haftaya varan kullanım imkanı sunabiliyor.

Önceki modellerine göre daha geniş ekran ile karşımıza çıkan Watch GT 2 modeli, 46mm ve 42mm olmak üzere iki farklı boyut ile birlikte geliyor. Saatin 46mm’lik versiyonunda 454 x 453 piksel çözünürlüğünde ekran kullanılırken, 42mm’lik versiyonda ise ekran 390 x 390 piksel çözünürlüğünde ekran kullanılmakta.

46mm’lik modelin ekranı 1,39 inç büyüklüğe sahipken, bu oran 42mm’lik versiyonda 1,2 inç olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bunlara ek olarak her iki modelin ekranının da AMOLED yapıya sahip olduğunu belirtelim.

Cihaz, 15 farklı spor takip desteğine sahip olmakla birlikte, 50 metreye kadar su geçirmiyor. Gücünü Kirin A1 işlemciden alan saat bu işlemci ile 150 metreden Bluetooth bağlantısı sağlayabiliyor.

Bir süredir HarmonyOS işletim sistemi kullanılacağına dair söylentiler ile gündeme gelen cihazın, işletim sistemi tarafında ise karşımıza LiteOS çıkıyor. Her iki model de 4 GB dahili depolama alanına sahip. 46mm’lik versiyonda 32 MB, diğer versiyonda ise 16 MB RAM görev alıyor.

46mm’lik Watch GT 2′de 455 mAh batarya kullanılıyorken, 42mm’lik model ise 215 mAh bataryaya sahip. Tüm bunlara ek olarak Watch GT 2 modelinde dahili bir SIM kart girişi olmadığını ayrıca belirtelim.

Watch GT 2 42mm’lik modelin fiyatı 229 euro olarak açıklanırken, 46mm’lik modelin fiyatı ise 249 euro olarak belirlendi. Ürünün henüz ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı resmiyet kazanmadı.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar