iPhone 11 Pro'nun Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı iPhone 11 Pro'nun Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 11 Pro'nun Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı


10 Eylül etkinlik kapsamında, belki de tanıtılması en çok beklenen ürün iPhone 11 Pro modeli diyebiliriz. Tasarım açısından tüm iPhone modelleri neredeyse birebir aynı gibi görünse de teknik açıdan elbette önemli farklar mevcut. Gelin iPhone 11 Pro modelini haberimizin devamından detaylı inceleyelim.

Sonunda resmiyet kazanan iPhone 11 Pro, ailenin ortanca üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Tasarım anlamında büyük farklılıklar görülmese de, kamera tarafında büyük değişim mevcut!

Cihazın ön tarafında, bir önceki modelinde olduğu gibi, yine çentikli tasarımın bulunduğu görülüyor. FaceID gibi özellikleri kullanmamızı sağlayan TrueDepth sensörleri, bu çentiğin içerisinde yer alıyor.

Cihazın arka yüzünde ise Apple’ın ilk defa kullandığı üçlü kamera kurulumu göz kamaştırıyor. 12 Megapiksel çözünürlüklü ana kameranın yanında ultra geniş açı sensörüne de ev sahipliği yapan akıllı telefon ayrıca telefoto lense de modelde yer vermiş.  

Gece yeşili, gümüş, uzay grisi ve altın rengi olmak üzere dört farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkan model, Apple’ın yeni geliştirdiği A13 Bionic işlemciye sahip. Cihaz 6 GB RAM ve 128, 256 ve 512 GB olmak üzere üç farklı dahili depolama kapasitesine sahip.

5,8 inç büyüklüğündeki OLED ekran ile karşımıza çıkan iPhone 11 Pro, yüksek çözünürlüklü ve piksel yoğunluğu bulunan True Tone OLED ekran panelleriyle birlikte geliyor. Super Retina XDR adı verilen 2436×1125 piksel çözünürlük sunan bu ekranın piksel yoğunluğu ise inç başına 458 olarak karşımıza çıkıyor.

WiFi 6 destekli modelde ayrıca 3190 mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor. Kablosuz şarjı destekleyen iPhone 11 Pro aynı zamanda ters kablosuz şarj özelliğini de bünyesine barındırıyor.

999 dolar gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan modelin ön siparişleri 12 Eylül‘de başlayacak. Cihazın çıkış tarihi ise 20 Eylül olarak belirlenmiş durumda.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar