Katlanabilir Akıllı Telefon Huawei Mate X 2 Tasarımı Ortaya Çıktı Katlanabilir Akıllı Telefon Huawei Mate X 2 Tasarımı Ortaya Çıktı

Katlanabilir Akıllı Telefon Huawei Mate X 2 Tasarımı Ortaya Çıktı


Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold‘da yaşanan ekran kırılması sorununu gidermesinin ardından gözler Huawei’ye çevrilmiş durumda. Zira, Samsung’un cihazın çıkışını ertelemesinden sonra Huawei Mate X‘te ertelendi.

Huawei yetkilileri, Samsung ile benzer bir sorun yaşamamak için tasarımın yeniden ele alındığını belirtmişlerdi. Kasım ayında Huawei Mate X’in kullanıcılar ile buluşturulması beklenirken, yeni cihaz için kollar sıvanmış durumda.

Bu kapsamda Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu daha ince bir tasarıma sahip olacak. Kamera çıkıntısının minimum seviyeye indirileceği telefonun, Galaxy Note serisi ile benzer bir şekilde kaleme sahip olacağı görülüyor.

Huawei tasarımın katlanabilir telefon üretmen isteyen diğer şirketler tarafından kopyalanmasını önlemek için patent başvurusu yapmış olabilir. Bununla birlikte, ekran kalemi Huawei için bir ilk değil. Başta Huawei Mate 20 X olmak üzere birçok cihazde M-Pen adı altında kalem desteği sunuluyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar