PlayStation 5 Özellikleri Netleşmeye Başladı PlayStation 5 Özellikleri Netleşmeye Başladı

PlayStation 5 Özellikleri Netleşmeye Başladı


Hem Xbox hem de PlayStation cephesinde yeni konsol hazırlıkları devam ediyor. Oyuncular, yeni nesil konsollara her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Dünyanın her yerindeki oyuncular PlayStation 5’in neler yapabileceğini heyecanla bekliyor. Konsol için heyecanlı bekleyiş sürerken, PlayStation 5 özellikleri de birer birer ortaya çıkıyor.

Tüm dünyada yeni nesil konsollar için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bu konsollardan biri de PlayStation 5. Yükleme sürelerini kısaltacağı bilinen yeni nesil konsol ile ilgili yakın tarihte bir bilgi daha ortaya çıktı. Geliştiricileri sevindirecek habere göre, konsol geliştirme süresini de kısaltabiliyor. Tabii, PlayStation 5 özellikleri şubat ayında resmen ortaya çıkacak. Şimdiye kadar çıkan tüm bilgilerin birer sızıntıdan ibaret olduğunun altını çizelim.

Tim Ash isimli bir geliştirici verdiği bir röportajda yeni konsolun gelişmiş özelliklerine değindi. AMD Zen 2 işlemcinin kullanılacağını söyleyen Ash, bu sayede geliştiricilerin oyun geliştirme süresini önemli ölçüde azaltabileceğine dikkat çekti.

Haziran ayında çıkan Benchmark testlerin göre, PlayStation 5, daha önce aynı teste giren PlayStation 4’e göre yüksek performansıyla dikkat çekti. PS5 söz konusu testten 20 bin puan aldı. PS4’ün puanı ise 5 bin.

Bununla birlikte bilgisayarlar üzerinden bir kıyaslama yapmamız gerekirse, modelin Nvidia GeForce RTX 2070‘li bir bilgisayar ile eşit performans sunacağını söyleyebiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar