Samsung, Galaxy Fold Alacakları Uyardı Samsung, Galaxy Fold Alacakları Uyardı

Samsung, Galaxy Fold Alacakları UyardıSamsung, tam piyasaya sürecekken satış tarihini ertelediği katlanabilir telefonu Galaxy Fold‘u, IFA 2019’da yeniden görücüye çıkardı. 6 Eylül günü ilk olarak Güney Kore’de ardından ise Avrupa’nın diğer şehirlerinde satışa çıkan Galaxy Fold için bir uyarı geldi. Samsung, yayınladığı bir video ile adeta Galaxy Fold alacak kullanıcılar için bir kullanım kılavuzu sundu.

İlk versiyonuna göre güçlendirilerek tekrar piyasaya sunulan Galaxy Fold için ekstra özen göstermek gerekiyor. Bunu söyleyen Samsung’un ta kendisi. Samsung, katlanabilir telefonunun özelliklerini ve kullanım sırasında neler yapılması gerektiğini anlattığı bir video yayınladı. Belirli talimatları içeren bu kılavuz videosu, Galaxy Fold alacak kullanıcılar için adeta bir uyarı niteliğinde.

Videoda Fold‘un ekranının korunduğu ve bu yüzden daha fazla ekran filmine ihtiyaç duyulmadığı anlatılıyor. Bildiğiniz gibi ilk versiyondaki hatalardan biri ekran katmanlarının soyulmasıydı. Ayrıca video potansiyel alıcılar için ‘hafif bir dokunuş’un yeterli olduğuna işaret ediyor.

Videoda bir diğer önemli nokta ise su ve tozdan kaçınılması gerektiği. Samsung yeniden tasarladığı telefonunda menteşenin alt ve üst kenarlarına kapaklar ekledi. Bu telefona toz girmesini engelliyor. Ancak, yine de kullanıcılar toza ve suya karşı uyarılıyor.

Son olarak, şirket, cihazın katlandığında sağlam kalabilmesi için yerleştirilmiş olan mıknatıslardan bahsediyor. Bu yüzden, telefonun yanında anahtar ya da medeni paraların tutulmaması gerekiyor. Ayrıca, bankamatik kartlarının ve kredi kartlarının da telefondan uzak tutulması gerekiyor.

Samsung videoyu yeni oluşturduğu Galaxy Fold Premier Service duyurusu ile bitiriyor. Bu servis bir nevi Galaxy Fold müşteri hizmetleri.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar