Xiaomi Telefonlarına 8K Video Kayıt Özelliği Geliyor Xiaomi Telefonlarına 8K Video Kayıt Özelliği Geliyor - Teknoloji Haberi
Güncel

26 Eylül 2019 Perşembe

Xiaomi Telefonlarına 8K Video Kayıt Özelliği Geliyor


Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi Mix Alpha telefonları ile çıtayı yukarı taşıyan Xiaomi, şimdi de kamera tarafında benzer bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Firmanın telefonlarında kullandığı arayüzü MIUI'de bulunduğu ortaya çıkan bir kod satırına göre Xiaomi önümüzdeki dönemde 8K 30 fps video kayıt yapabilen telefonlar geliştiriyor.

xda-developers sitesi tarafından ortaya çıkarılan bilgiye göre MIUI arayüzünde bulunan kod satırında UHD 85, 30fps bilgisi bulunuyor. Ancak günümüzde 8K video kayıt yapabilen bir cep telefonu kamera sensörü bulunmuyor. Günümüzde markanın telefonlarında bulunan en yüksek video çözünürlüğü Xiaomi Mi Mix Alpha'da bulunuyor ve o da 6K 30 fps olarak karşımıza çıkıyor.

Konuyla ilgili bir diğer teori ise yeni Mi TV Pro'da 8K video oynatma desteğinin bulunması. Marka belki de bu televizyon için böyle bir kod satırı kullanma ihtiyacı duydu.

Paylaş:

 
Copyright © 2021 Teknoloji Haberi. Tüm Hakları Saklıdır Teknoloji Haberi