Xiaomi'den Sıra Dışı Telefon; Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtımı Yapıldı Xiaomi'den Sıra Dışı Telefon; Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtımı Yapıldı

Xiaomi'den Sıra Dışı Telefon; Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtımı Yapıldı


Çin merkezli üreticilerin her geçen gün sınırları zorlamasına alıştık. Ama bu sefer yaptıkları çizgiyi epey yukarı taşıdı. Xiaomi tarafından geliştirilen Mi Mix Alpha isimli cep telefonunun neredeyse tamamı ekrandan oluşuyor. Sadece kameranın olduğu bölüm ile alt ve üst yüzlerinde ekran bulunmayan cep telefonu Çin'de düzenlenen bir etkinlikle Xiaomi Mi 9 Pro ile beraber tanıtıldı.

Telefonun önü ve arkası tamamen ekrandan oluşurken, Xiaomi Mi Mix Alpha'nın sadece kameranın bulunduğu bölümde ekran yok. Yeri gelmişken belirtelim telefonda 108 MP çözünürlüklü bir kamera yer alıyor. Samsung tarafından üretilen ISOCELL Bright HMX isimli sensör 12.032 x 9,024 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebiliyor. Cep telefonunun çektiği her bir fotoğrafın boyutu ise yaklaşık 40 MB. Telefonun ana kamerasına eşlik eden bir adet 16 MP'lik geniş açı ve 12 MP'lik telefoto kamera da yer alıyor. Telefonda ön kamera bulunmuyor. Bunun yerine ana kamera kullanılıyor.

Ekran gövde oranı yüzde 180 olan Xiaomi Mi Mix Alpha'nın ekranı 2.15 mm kalınlığa sahip ve telefonun üzerinde hoparlör deliği bulunmuyor. Telefonun ses çıkışı ise akustik ekran teknolojisi sayesinde ekran üzerinden gerçekleştiriliyor.

İşlemci olarak Snapdragon 855 Plus kullanan cep telefonu 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanı ile geliyor. 4.050 mAh pil ile donatılan cep telefonun 40W kablolu şarj özelliğine de sahip. İlginç bir tasarımla gelen telefonun kullanım deneyimi zor olabilir.

Çin fiyatı 19.999 yuan yani yaklaşık olarak 2800 dolar olan Xiaomi Mi Mix Alpha'nın farklı ülkelerde satışı olup olmayacağı bilinmiyor. Ancak bu telefon Türkiye pazarına resmi olarak gelirse fiyatının vergilerle beraber 30 bin TL'den aşağı olmayacağını söyleyebiliriz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar