Huawei Nova 6 Ekran Tasarımı Ortaya Çıktı Huawei Nova 6 Ekran Tasarımı Ortaya Çıktı

Huawei Nova 6 Ekran Tasarımı Ortaya Çıktı


Bir hafta önce TENAA platformuna eklenen ve Çin’in ilgili sertifika kurumundan sertifikasını alan Huawei Nova 6, bir kez daha gündemdeki yerini aldı. 3C sertifikasına sahip olan Nova 6, iletişim teknolojisi adına 4G ve 5G altyapıları tarafından donatıldı.

Şimdiye kadar Nova 6’nın tanıtım tarihi hakkında herhangi bir bilgi vermeyen Huawei, sessiz kalmaya devam ediyor. Aralık ayında tanıtılacağı düşünülen yeni modelin 2 farklı versiyonu mevcut: WLZ-AL10 (4G) ve WLZ-AN00 (5G).

40 W hızlı şarj desteği ile rakiplerine meydan okuyan Nova 6, arkasında dikey olarak hizalanmış olan üçlü kamera kurulumuna ev sahipliği yapıyor. Sağ tarafında 1 adet LED ışığı bulunduran akıllı telefon, söylenenlere göre toplam 6 kamera (4 arka, 2 ön) eşliğinde hizmet verecek.

Otomatik odaklanma özelliğini bünyesinde barındıran bir kamera ile farklılık yaratacağı söylenen Nova 6, 3 boyutlu görsellerin üretilmesine yardımcı olan ToF kamera sensörlerini kullanacak. Bu sensörler, lazer teknolojisi ile desteklenecek.


Ekranın sağ tarafına bakıldığında ses ayarının yapıldığı bir düğme ile güç tuşunun olduğu gözüküyor. Ayrıca Nova 6’nın parmak izi koruyucusuna da sahip olması bekleniyor. Huawei’nin bu cihazları, işletim sistemi konusunda Android yazılımından destek alacak.

Daha önce arka tasarımı ile gündeme damgasını vuran Nova 6, bu sefer ön tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar