PlayStation 5, Sanal Gerçeklik Oyunlarına Çağ Atlatacak PlayStation 5, Sanal Gerçeklik Oyunlarına Çağ Atlatacak

PlayStation 5, Sanal Gerçeklik Oyunlarına Çağ Atlatacak

Gün geçtikçe oyuncuların hayatında daha çok önem kazanan sanal gerçeklik oyunları, sanal gerçeklik gözlüğü ve uygun bir konsol ile gayet keyifli anlar yaşatabiliyor. Ayrıca PlayStation VR kulaklığının PlayStation 5 ile uyumlu olacağını belirten proje yöneticisi Mark Cerny, PSVR 2 donanımı hakkında sessiz kalıyor.

PlayStation 5’in çıkışı ile beraber piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation Virtual Reality 2 donanımı için sabırsızlanan oyuncuların sayısı bir hayli fazla. Sony tarafından alınan bir patent, yeni bir sanal gerçeklik sisteminin üretim aşamasında olduğunu doğruluyor.

Gün yüzüne çıkarılan patent, bir adet stereo kamera ile üzerinde bir adet başlık bulunan ekranın küre şeklindeki bir cihaza bağlandığını gösteriyor. Buna ek olarak aşağıdaki görsellerde kamera ile ekranın birbirleri ile etkileşim kurmasına izin veren bir mekanizmanın varlığı dikkat çekiyor.

Çok oyunculu sanal gerçeklik oyunlarının yayılmasını sağlayacak olan bu mekanizma, oyuncuların oyun seçimlerinde dikkat ettiği kriterleri çok büyük bir oranda değiştirecek. Henüz detayları belli olmayan cihazda kontrol ünitesi ile beraber 7 adet bileşen bulunuyor. Bu bileşenler sırası ile şöyle: 

Depolama birimi
Hareket sensörü
Mikrofon
İletişim kontrol birimi
Ekran paneli
Kulaklık

Ekim 2020 – Aralık 2020 dönemi arasında piyasaya sürülecek olan PlayStation 5, şimdiden kendi pazar payını artıracak olan özelliklere sahip.

Yorum Gönder

0 Yorumlar