PlayStation 5'in Fiyatı İlgili Bilgiler Ortaya Çıktı PlayStation 5'in Fiyatı İlgili Bilgiler Ortaya Çıktı

PlayStation 5'in Fiyatı İlgili Bilgiler Ortaya Çıktı


Xbox’ın Series X’i tanıtmasının ardından PlayStation 5 ile ilgili heyecanlı bekleyiş daha da arttı. Sony’nin konsolu 2020 yılının sonlarında tanıtacağı açıklanmıştı. Ancak, bazı sızıntılar aralık ayında bir sürprizin geleceğine işaret etti. Şimdilik Sony bu konu hakkında hiçbir açıklama yapmasa da PlayStation 5 fiyatı ile ilgili sızıntılar bir kez daha karşımıza çıktı.

Gamers Gate isimli internet sitesinde PlayStation 5 fiyatı yaklaşık 480 sterlin olarak tahmin edildi. Tabii bu başlangıç fiyatı. Premium versiyonun yaklaşık 800 sterlinlik bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. PlayStation 5 Pro için tahminler ise 900 sterlini işaret ediyor.

Konsol savaşlarında PlayStation 5’in rekabetçi bir fiyat ile pazara giriş yapması önemli bir koz olacaktır.

Bu arada bazı satış noktalarının da PS5 fiyatı ile ilgili tahminleri bulunuyor. Tahminler genellikle 400 sterlin ile 450 sterlin arasında değişiyor. Buradaki fiyat değişimi konsolun depolama alanı seçeneğine bağlı olacak.

Yeni konsolun fiyatı ile ilgili tahminler çıkmışken, mevcut konsolun fiyatı ile ilgili detaylara da bakmak şart. PlayStation 4 500 GB‘lik versiyonun yaklaşık 300 sterlinlik fiyat etiketi bulunuyor. Konsol ilk satışa çıktığında ise yaklaşık 350 sterlinlik bir etikete sahipti.

Bu fiyatlara TL olarak da bakalım.

400 sterlin yaklaşık olarak 3.110 TL’ye karşılık geliyor. 480 sterlinin TL karşılığı ise yaklaşık 3.730 TL.

Tabii tüm bu fiyatlar şimdilik yalnızca tahminler ve sızıntılardan ibaret. Sony cephesinden resmi bir açıklama yapılmadıkça fiyatların gerçekliği hakkında yüzde 100 emin olmak mümkün değil.

Yorum Gönder

0 Yorumlar