Sony, 5.5 inçlik Xperia Compact İle Geliyor. Sony, 5.5 inçlik Xperia Compact İle Geliyor.

Sony, 5.5 inçlik Xperia Compact İle Geliyor.


Japon teknoloji devi Sony'nin üzerinde çalıştığı Xperia Compact, Xperia XZ2 Compact ve Samsung Galaxy S10e modelinden daha küçük fiziksel alana sahip 5.5 inç ekrana sahip olacak.

Yeni Xperia modelleri üzerinde çalışmaya devam eden Sony, sızan bir habere göre 5.5 inçlik ekrana sahip yeni bir model üzerinde çalışıyor. Akıllı telefon pazarındaki payını korumaya çalışan şirketin, 2020’de karşımıza çıkaracağı cihazlardan birisi olması muhtemel olan Sony Xperia Compact, çıkan sızıntılara göre 5,5 inç ekrana ve Snapdragon 665 işlemciye sahip olacak.

Bu modelin ekran oranı tipik kompakt tanımından daha büyük görünebilir, ancak Sony'nin 21: 9 ekranlara geçtiğini düşünürsek, Xperia Compact ortalama 5.5 inç 18: 9 ekrandan daha küçük fiziksel alana sahip olacak. Ayrıca açıklanan bilgilere göre, Xperia Compact'ın boyutları 138 x 60 mm (uzunluk x genişlik) olacaktır.

Orta seviye olarak adlandıracağımız cihaz hakkında gelen bilgiler şimdilik bu kadar. Ancak cihaz tanıtımının MWC 2020 kapsamında resmi olarak yapılacağı tahmin ediliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar